80 річчя школи mpeg4


SZOSH2


ІСТОРІЯ СЗОШ №2 ЗА РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Може , завтра, може, нині на догоду дням новим
Віддамо цей світ дитині, хай повік владує ним!
Віддамо світанки сині, сто веселок, сто зірниць,
Віддамо повік дитині сто найбільших таємниць!
Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням основ економіки і правознавства - це середній загальноосвітній заклад для дітей різного інтелектуального рівня розвитку. Школа продовжує традиції класичної освіти, одночасно використовуючи інноваційні підходи та технології побудови сучасного змісту навчання та виховання.

Заклад передбачає такі напрямки роботи: загальнопізнавальний, загальносуспільний та загальнокультурний розвиток дитини; забезпечення індивідуального розвитку школяра, розвиток його соціально-природних задатків; забезпечення самореалізації особистості.

У 2004 році школі виповнилось 70 років . Термін чималий - майже століття. Якщо врахувати, що історія школи, її престиж створюється насамперед працею вчителів і учнів, то варто, мабуть, згадати імена тих, хто першим відчинив двері нової школи і заклав фундамент в майбутній її розвиток.

За 73 роки існування школа випустила понад 3000 випускників, у стінах закладу працювало близько 550 вчителів. Точної дати відкриття школи не встановлено, але з розповідей колишнього випускника Вселюбського Романа Григоровича відомо, що Шепетівська школа №2 до 1934 року була неповною середньою, мала кілька приміщень, розкиданих по місту.

Перший випуск 10 класу відбувся у 1947 році. Директором школи на той час був Лавренко Олексій Павлович.Протягом багатьох років сіяли вічне, добре, розумне, виховували в учнів любов до Батьківщини вчителі - наставники: Іщенко Петро Андрійович, Лаврова Людмила Михайлівна, Рожепа Олександр Михайлович, Сухерман Наум Мойсейович , Бобчук Петро Якович (пізніше директори середньої школи №2).

Розвиток і розквіт закладу розпочався у роки незалежності України. Директором на той час був Бобчук Петро Якович. Найбільш пам’ятним і неповторним в її історії став 1994 рік, коли було здано в експлуатацію нове приміщення школи. Теплого квітневого дня було розрізано символічну стрічку, зроблено перший крок на нову територію, освячену настоятелем храму Різдва Богородиці о. Михайлом Мацолою. Діти та учителі з хвилюванням крокували світлими коридорами, оглядали нові кабінети, спортзал, їдальню, з нетерпінням чекали уроків у обладнаних новим приладдям майстернях. До школи з задоволенням потягнулися діти міста, кількість учнів почала невпинно рости.

Школа №2 перетворилася в один з найбільших і найпотужніших навчальних закладів міста.За рахунок батьківських коштів було придбано комп’ютерний клас, оновлено актову залу, бібліотеку з читальним залом, хореографічний клас, створено кімнату психологічного розвантаження, шкільний музей тощо.Завдання школи – завжди крокувати в ногу з часом, готувати школярів до майбутнього життя. Тож нагальною стала проблема вибору професійної орієнтації закладу. Учительський, батьківський ,учнівський колективи обговорювали ті зміни в стратегії освіти України, які вимагали нових підходів до навчально-виховного процесу: професійної орієнтації, спрямованості на задоволення навчальних і творчих потреб кожного окремого учня.

Вивчивши інтереси та запити учнів, потреби ринку праці та можливості школи, було піднято клопотання про відкриття спеціалізованих класів з поглибленим вивченням основ економіки і правознавства. У 2001 році наказом школа набула статусу «спеціалізованої з поглибленим вивченням основ економіки та правознавства».
До 2007 року заклад активно співпрацював з Тернопільською академією народного господарства , Шепетівським технікумом бухгалтерського обліку . У 2008 році налагоджено зв’язки з Буковинською фінансовою академією. Ці навчальні заклади стали базовими для подальшого здобуття освіти випускниками спеціалізованих класів. Як показав час, обрана спеціалізація себе виправдала. За 7 років більше 200 випускників обрали професії, пов’язані з економічною, правовою освітою, банківською справою.Наші учні в стінах закладу вивчають такі предмети: економіку, правознавство, фінансову математику, основи менеджменту, основи маркетингу, основи економічних знань, абетку економіки, інформатику, хореографію, етику.
Основними напрямками роботи школи є:

- педагогіка здоров’я;
- навчання з захопленням;
- кожна справа – творчо;
- в ногу з часом.

У 2001році почало функціонувати шкільне об’єднання Малої Академії Наук. З тих пір юні науковці постійно захищають честь школи на ІІ та ІІІ етапах конкурсів-захистів наукових робіт. Всього 26 учнів є членами МАН. З них щороку близько 10 учнів є учасниками І етапу конкурсу. Щороку близько 25 учнів виборюють призові місця в предметних олімпіадах. Багато років поспіль школа посідає 1-3 місця в місті в олімпіадах з економіки,географії, хімії, фізики, біології.Наші учні є активними учасниками та переможцями різноманітних конкурсів міського, обласного та республіканського рівнів.За період з 1934р. по 2008 р. золоті і срібні медалі отримали 78 учнів школи.
Наші випускники - люди різних професій: робітники, інженери, геологи, лікарі, юристи, художники, вчителі, викладачі, судді.Величезна заслуга у цьому адміністрації школи, всього учительського колективу. Колишнього директора Бобчука Петра Яковича, який добудовував нову школу, був ініціатором створення спеціалізованої школи, віддавши їй 36 років свого життя, людині, що зібрала колектив однодумців, справжніх майстрів своєї справи, що вміло продовжують розпочату справу.

У 2008 році естафету керівника перейняла і гідно несе колишня учениця школи , талановитий педагог, організатор , тонкий психолог людських душКлімович Діна Степанівна. Це випускниця другої школи, що пройшла шлях від вчителя продовженого дня, психолога до директора школи. Вона не тільки талановитий управлінець, а й справжній учитель: щороку її вихованці стають переможцями і призерами олімпіад та конкурсів – захистів науково-дослідницьких робіт з біології та психології.

Пліч о опліч з нею здійснюють керівництво школою талановиті заступники:
Тищук І.В. - заступник директора по роботі з початковими класами, творчий та наполегливий педагог, упорядник підручників для молодших школярів з основ економіки та правознавства, особистість, яка допомагає кожній дитині розкрити творчий потенціал;
Горбатюк Т.В. - заступник директора з навчально-виховної роботи, один із найповажніших педагогів не тільки школи, а й міста; справжній, визнаний майстер своєї справи.
Сампір О.В. - заступник директора з навчально-виховної роботи.
Месь О.В. – заступник директора з виховної роботи – ініціативний, творчий, вмілий організатор дитячого дозвілля, талановитий педагог.
Творчо та наполегливо працюють вчителі-наставники: Музика Т.В., Муштин Н.В., Самойлович Л.І., Павлова Т.М., Поліщук Л.Б., Лешкевич В.В., Линник В.П., Кавалер Л.П., Бачишина В.Є., Грабовська Т.М., Слюсар А.М., Шнайдер А.Ф., Скиба І.В.
Надихають школу своїм творчим потенціалом молоді вчителі: Семенюк О.В., Загоронюк Ю.О., Процун Д.М., Бондар Т.М.,
Матеріали творчих робіт репрезентуються на педагогічних радах, подаються на виставку педагогічних інновацій, представляються на конкурсах «Вчитель року», «Класний керівник року», друкуються в фахових виданнях. У практику своєї роботи учителі систематично впроваджують сучасні комп’ютерні технології, технології особистісно-орієнтованого навчання та виховання, елементи розвивального навчання.

Перед педагогічним колективом школи стоїть ряд завдань:- реалізація ідей сучасної, особистісно орієнтованої педагогіки;- забезпечення права дитини на реалізацію своїх освітніх інтересів;- психологізація навчально-виховного процесу як засобу підвищення його ефективності;- підхід до виховання з позицій життєвого самовизначення;- педагогічна підтримка і захист дитини;- оцінка досягнень кожного учня у порівнянні з його індивідуальним рівнем розвитку;- забезпечення єдності виховних впливів з боку педагогічного колективу і батьків.Чільне місце у школі відводиться творчій діяльності школярів, розвитку їхніх природних задатків, інтересів, задоволенню нахилів та вподобань.
У нас працюють гуртки та клуби за інтересами:- зразковий хоровий колектив (кер. Шнайдер А.Ф.);- інструментальний ансамбль ксилофоністів і металофоністів "Дивограй" (кер. Шнайдер А.Ф.); - "Спортивне лелеченя" (керівник Гетманчук О.В.)- спортивний туризм; - фольклорний колектив; - гурток вишивки; - ізостудія; - ляльковий театр; - спортивні секції.
Школа має свій гімн, кодекс честі учня.
Кiлькiсть переглядiв: 1867