ОБРІЇ МАЙБУТНЬОГО - філософський онлайн-семінар для підлітків.

Саме зараз ми працюємо над проєктом «Обрії майбутнього». І ви можете нам допомогти в реалізації!
Як саме?
Ви – вчителі – маєте неабиякий вплив на своїх учнів та учениць.
Тому ми б хотіли попросити вас розповісти про проєкт «Обрії майбутнього» своїм учням та ученицям.
Обрії майбутнього - філософський онлайн-семінар для підлітків, який допоможе учасникам/цям розвинути навички критичного та креативного мислення, сформувати цілі на майбутнє та визначити свій життєвий шлях.
Більше про проєкт: bit.ly/3cLrGFY
Ви можете надіслати інформацію про проєкт у чати з вашими вихованцями, з іншими вчителями, батьками. А за публікацію на сайті школи чи на сторінках у соціальних мережах ми будемо особливо вам вдячні!
Будь-який прояв вашої підтримки та допомоги є надзвичайно цінним для нас!

Контекст

Підлітковий вік – час, коли ми шукаємо своє місце у цьому світі, формуємо цілі доросле життя, задумуємось над питаннями життєвого призначення. Саме цей період формує нас як особистість. Часто підлітки залишаються сам на сам з питаннями, які їх хвилюють, і відповіді їм потрібно шукати самостійно.

Місія філософського семінару – допомогти підліткам знайти себе, сформувати світогляд та заручитись підтримкою однодумців з кожного куточку України. Під час семінару учасники/ці отримують мотивацію до саморозвитку, формують цілі на майбутнє, за участі модераторів/ок обговорюють з однолітками виклики, з якими щодня зіштовхуються: вибір майбутньої професії, стосунки в сім’ї та суспільстві, відстоювання своєї позиції.

На філософському семінарі учасники:

- обговорять теми, які їх хвилюють: покликання у житті, любов, гідність, щастя, моральні цінності тощо. Учасники заздалегідь отримають збірку матеріалів для попереднього ознайомлення з темами через класичні філософські тексти та біографії лідерів;

- разом з модераторами/ками вестимуть діалог, переглянуть навчальні відео та фільми, проаналізують філософські тексти, розглянуть практичні завдання;

- зустрінуться з гостями, які поділяться своєю історією досягнень і поразок, розкажуть про цінності і правила, якими керуються у житті;

- проведуть власні проєкти для однолітків, навчаться комунікувати із зацікавленими сторонами, ЗМІ, вести сторінки свого проєкту в соцмережах.

Хто може взяти участь?

До участі запрошуємо вмотивованих підлітків віком 14-16 років, які навчаються у 10 класі, готові мислити нестандартно, взяти на себе відповідальність за зміни у суспільстві і стати рупором прогресивних ідей.

Умови участі

Обов’язковою умовою участі є проведення локального онлайн-проєкту «Обрії майбутнього» у своєму селі чи місті. Це проєкт, який випускники/ці організовують щонайменше для 30 однолітків. Під час його реалізації підлітки застосовують отримані знання та навички на практиці і дають можливість молоді в регіонах долучитися до неформальної освіти. Менеджер проєкту «Обрії майбутнього» координує реалізацію локальних проєктів, учасникам надаються гайдлайни та поради щодо проведення проєкту.

Критеріями відбору є:

- клас навчання (10 клас);

- вік (14-16 років на момент подачі анкети);

- гендерний баланс (10 дівчат і 10 хлопців);

- висока мотивація учасника/ці.

Причинами для відмови в участі може стати:

- незаповнена на 100% анкета;

- відсутність відеопрезентації;

- участь у попередніх наборах проєкту «Обрії майбутнього».

У 2021 році проєкт пройде 26-30 березня у онлайн-форматі через застосунок Zoom. Усі учасники відбору отримають електронні листи з результатами 26 лютого. Подати анкету можна до 21 лютого включно.

Партнер проєкту

Аспен Інститут Київ – це українська позапартійна громадська спілка, що підтримує становлення ціннісно-орієнтованого лідерства, сприяє розвитку культури діалогу та створює можливості для обміну ідеями.

Фінансування

Проєкт фінансується за кошти організаторів проєкту – благодійного фонду Klitschko Foundation та громадської спілки Аспен Інститут Київ.

Контакти

У разі виникнення питань звертайтесь до менеджера проєкту «Обрії майбутнього» Ігоря Єфименка за електронною поштою i.yefymenko@klitschkofoundation.org або пишіть у наші соцмережі в Instagram (@klitschkofoundation) та Facebook (www.facebook.com/KlitschkoFoundation/).

Першоджерело: https://www.klitschkofoundation.org/projects/education/obriii-maibutn-ogo/
Кiлькiсть переглядiв: 73